Holm Shipping logo

Om oss

Holm Shipping ble etablert i 1963 av Lars Holm og er involvert i transportsektorer fra både sjø, land og luft. Vi tilbyr lagerhus, terminaltjenester, befraktning, skipsmegling og tollklarering.

En stor del av sjøfraktvirksomheten vår er relatert til kystfrakt langs norskekysten. Gjennom vårt samarbeid med ulike agenter og rederier kan vi også tilby fraktforbindelser fra blant annet Velsen i Nederland og Grimsby/Aberdeen i England. Vårt vide kontaktnett gir oss også muligheten til å tilby sjøfrakt fra andre destinasjoner. På grunn av plasseringen og kontaktnettet vårt har vi en betydelig relasjon til Russland og Barentsregionen, både når det gjelder befraktning og fiskefartøy.

Vi har en lojal og erfaren arbeidsstokk på 17 personer. Vår terminalvirksomhet, partilast land, sjø og luft er lokalisert i Breivika, kaiskur 23. Administrasjon, biltransport, megling og skipsklarerings-avdelingene er også lokalisert i Breivika, men i Terminalgata 58. Vi Organisasjonen har korte beslutningslinjer, det er enkelt å komme i kontakt med oss og vi gir raske tilbakemeldinger.

‍Det opprinnelige selskapet, Otto Holms Sønner, hadde en lang historie innen selfangst, fiske, rederivirksomhet og skipsmegling i forkant til dannelsen av LHS

Ansatte

Adrianne M. N. Ubeda

Daglig leder
+47 93 21 17 98au@holmshipping.no

Martin Torneus

Salgs- og markedsleder
+47 95 92 57 31mt@holmshipping.no

Lena Little

Megler/speditør
+47 93 01 15 12ll@holmshipping.no

Bodil J. Lauritsen

Speditør
+47 47 65 60 41bjl@holmshipping.no

Christina Madssen Hofsøy

Speditør
+47 47 65 30 83Christina@holmshipping.no

Nils Alavillamo

Speditør
+47 94 84 82 77nils@holmshipping.no

Cathrine Richardsen

Speditør/Backoffice
+47 40 46 05 79cathrine.richardsen@holmshipping.no

Tom Erik Johannessen

Megler sjø / veg
+47 40 52 44 44tej@holmshipping.no

Sverre Moen Hansen

Megler sjø / veg
+47 92 04 97 20sverre@holmshipping.no

Tom Roar Birkelund

Megler sjø/veg
+47 97 52 65 79trb@holmshipping.no

Frode Gudbrandsen

Terminalsjef
+47 93 21 32 45frode@holmshipping.no

Emil Hunstad

Terminalarbeider
+47 91 30 57 91emil@holmshipping.no

Christopher Sørlie

Terminalarbeider
+47 90 27 92 06christopher.sorlie@holmshipping.no

Andreas Østbø

Terminalarbeider
+47 91 31 69 75andreas.ostbo@holmshipping.no

Ann-Christin Johansen

Terminalarbeider
+47 97 60 86 79ann-christin@holmshipping.no

Carlos Jose Bonilla

Terminalarbeider
+47 92 26 42 21

Sindre Dreyer

Terminalarbeiderlærling

Simon Alexander Larsen

Terminalarbeiderlærling

Rita Larsen

Regnskapssjef
+47 99 59 20 66rl@holmshipping.no

Alice Andersen

Regnskapsmedarbeider
+47 91 81 63 32alice.andersen@holmshipping.no

Rikke Andersen

Regnskapsmedarbeider
+47 48 08 79 70rikke.andersen@holmshipping.no

Partnere

Holm Agency
Holm Agency
ColliCare
ColliCare
Ramberg transport og logistikk
Ramberg transport og logistikk
DHL
DHL
Regnskap Norge
Regnskap Norge
Transportföretagen
Transportföretagen
Tolletataten
Tolletataten
DSV Global transport and logistics
DSV Global transport and logistics
Surnadal Transport AS
Surnadal Transport AS